شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۹:۰۸:۲۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ساعت ۱۷:۳۳
لینک کوتاه مطلب:

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآبادبرگزار شد

باشی: شایعاتی که مصرف مواد مخدر را عللی بر ابتلا نشدن به ویروس کرونا می‌دانند، صحت ندارند.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآباد روز سه شنبه 21 دیماه به ریاست یوسف باشی فرماندار سروآباد و با حضور اعضای کمیسیون شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

باشی در مورد باور غلطی که معتادان به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند؛ گفت: بر اساس آخرین نتایج تحقیقات مرکز مطالعات اعتیاد، میزان مرگ و میر معتادان سه برابر افراد پاک است. همچنین معتادانی که از ابتلا به کرونا جان خود را از دست نمی دهند، آثار مخرب تری را در ریه‌های آسیب پذیر خود تا پایان عمر خواهند داشت.

فرماندار سروآباد کاهش آسیب صیانت و حرفه آموزی معتادان متجاهر را از اولویت های برنامه های این شورا برشمردند و اینکه مبارزه  با اعتیاد و مواد مخدر حرکت بسیجی و جهادی می طلبد لزوم همکاری دستگاهای  امنیتی و اطلاعات در این امر ضروری می باشد .

وی  آسان گرفتن تسهیلات اشتغال زایی برای بهبود یافتگان و بهبود روند ساماندهی درمان ، همچنین مجاز نمودن مراکز غیر مجاز  نگهداری و کمپ های ترک اعتیاد با همکاری سازمان بهزیستی برای بهبود خدمات را ضروری دانستند.

باشی در ادامه گفت : متاسفانه این روزها شاهد ورود مخدرهای جدید با قیمت های ارزان و روش های تهیه آسان به جامعه هستیم که باید برای مقابله با این امر هم برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

فرماندار در ادامه عنوان نمود: امروزه مواد مخدر بصورت استنشاقی و بُخور در ظاهر داروی گیاهی هم قابلیت مصرف پیدا کرده که نیاز است خانواده ها در این خصوص و تهیه گیاهان دارویی توجهات لازم را حتما داشته باشند.