شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۱:۰۰:۴۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۲/۳ ساعت ۱۷:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

باشی : عوامل موثري در بروز اين حوادث دخيل هستند درچهار عنوان کلي به انسان، وسيله نقليه عامل طبيعي و عامل راه تقسيم مي شوند

جلسه کاهش حوادث و سوانح جاده ای در سروآباد برگزار گردید.

جلسه کاهش حوادث و سوانح جاده ای با حضور یوسف باشی فرماندار شهرستان سروآباد، امام جمعه ، رئیس دادگستری ، دادستانهای سروآباد ، کامیاران و مریوان ، و مسئولین ادارات و فرماندهان نظامی و انتظامی در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه باشی فرماندار سروآباد ضمن خیرمقدم به اعضاء حاضر در جلسه گفت :امروزه تعداد تصادفات جاده اي در کشورما رو به افزايش است و در نتيجه خسارتهاي مالي ناشي از آنها که بر خانواده ها و دولت تحميل مي شود بسيار بالا بوده و با توجه به اينکه خسارتهاي مالي و جاني رواني و اجتماعي در مواردي غيرقابل جبران مي باشد ضرورت دارد به منظور جلوگيري از خسارت تصادفات رانندگي راه کارهاي موثري به اجرا گذارده شود.

وی ادامه داد : عوامل موثري در بروز اين حوادث دخيل هستند درچهار عنوان کلي به انسان، وسيله نقليه عامل طبيعي و عامل راه تقسيم مي شوند که هر کدام از اين عوامل هم زيربخشهاي گوناگوني رادر برمي گيرد.

فرماندار سروآباد گفت : هدف اصلي اين جلسه بررسی عوامل مختلف بروز حوادث جاده اي در جاده سروآباد – کامیاران – مریوان می باشد این جاده يکي از جاده هاي مهم کشور است که به سبب تردد زیاد کامیونها خراب گشته و همچنین  وجود شيب زيادو پيچ هاي زياد و عرض کم جاده، کيفيت پايين جاده، ضعف موارد ايمني و عدم رعايت اصول راهنمايي و رانندگي از عوامل مهم در بروز تصادفات در اين جاده به شمار مي رود.

عاصمی رئیس دادگستری سروآباد گفت :وسایل نقلیه سنگین در تصادفات جاده ای در این محور  نقش اصلی دارند، سالانه تعداد زيادي از هموطنان در حوادث جاده اي جان خود را از دست مي دهند و خانواده هاي زيادي نيز داغدار مي شوند بنابراين مي طلبد مسئولان مربوطه با اعمال راهكارهايي موثر براي رفع عواملي كه در ايجاد اين حوادث نقش اساسي دارند، تلفات رانندگي را به حداقل برسانند.

وی ادامه داد در آموزه‌هاي ديني ما تاكيد شده كه حفظ جان يك نفر، مانند حفظ جان همه انسان‌هاست چرا كه بالاترين موهبت الهي، جان آدمي است و كشته شدن هموطنان در تصادفات جاده‌اي كه متاسفانه بيشتر آنان را جوانان تشكيل مي‌دهند علاوه بر آثار زيانبار اقتصادي داراي تبعات اجتماعي نيز هست كه اين تبعات غير قابل جبران است.