شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۰:۳۰:۵۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۲/۵ ساعت ۱۲:۲۲
لینک کوتاه مطلب:

یوسف باشی فرماندار شهرستان سروآباد با صدور پیامی فرا رسیدن 5 اسفند روز مهندس را تبریک گفت.

بايد تلاش كنيد در بخش‌هاي مختلف کشور مسئله «ما مي‌توانيم» را در عمل به مردم نشان دهيد و با شناخت خلأها و نیازهای کشور، به سمت انجام کارهای نکرده و زمین مانده بروید. مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛ متن پیام به شرح زیر است:

پنجم اسفند ماه، خجسته میلاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندس نامگذاری شده است. بدون شک نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای تکریم و توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه می باشد.

نگاه علمی و تخصصی به زندگی بشر در تمام دوران ها اهمیت ویژه‌ای داشته و بانگاهی به تاریخ ایرانی اسلامی کشورمان می توان رد پای مهندسی را در تمام آثارباستانی کشورمان دید و در این زمینه دانشمندان پرافتخار ایرانی نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، فارابی، ابوریحان بیرونی و ابن سینا موید این ادعا و در عصر حاضر نیز الهام بخش طرح‌های نو در جهان به شمار می‌روند.

 اقتدار، توانمندی و شایستگی مهندسین ایرانی با وجود تمامی تحریم ها، امروز در جهان برکسی پوشیده نیست، مهندسان ایرانی باوجود تمامی تحریم های علمی و فناوری توانسته اند پیشتاز توسعه علم مهندسی و فناوری نوین دنیا باشند و در بسیاری از فناوری های روز دنیا کم نظیر و یا بی نظیر هستند و ثابت کرده اند که مهندسان توانمند ایران اسلامی رسالت خود را در عمران و آبادانی این مرز و بوم به مطلوبترین شکل جامه عمل می پوشانند.

اینجانب فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تقدیر و تشکر از تلاشگران عرصه مهندسی، این روز را به جامعه مهندسین ساعی، متعهد و خوشفکر شهرستان سروآباد تبریک عرض نموده و امیدوارم در سایه همت والای مهندسین توانمند و با بهره گیری از فناوریهای نوین و خلاقانه و همسو با ارزشهای ایرانی-اسلامی، فرزندان این سرزمین با تلاش و کوشش همواره الگوهای بی بدیلی برای مهندسین جهان باشد و توفیقات روز افزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه پیشرفت کشور از درگاه خداوند متعال خواستارم.