شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۰:۵۷:۴۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ ساعت ۱۵:۲۹
لینک کوتاه مطلب:

جلسه شورای زکات در سروآباد برگزار گردید

سومین جلسه شوراي زکات شهرستان سروآباد با حضور معاون مشارکت های کمیته امداد استان کردستان و جعفری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، امام جمعه ، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسوولان شهرستانی برگزار شد.

امام جمعه سروآباد در این مراسم با تبریک مبعث رسول اکرم (ص) اظهار داشت: زکات امری قرآنی و بسیار مهم است که باید در جامعه اسلامی این فریضه مهم الهی اجرا شود. ماموستا سید عبدالقادر حسینی افزود: یکی از زیرساخت های مهم دین مبین اسلام زکات است که پرداخت آن بر مسلمانان واجب شده است و کسانی که از پرداخت این فریضه خودداری کنند در گمراهی و ظلمت قدم بر می دارند.

رییس شورای زکات شهرستان سروآباد تاکید کرد: اگر توانمندان و خیران جامعه زکات خود را به درستی پرداخت کنند فقر و محرومیت از جامعه ریشه کن می شود و عدل و عدالت در بین همه افراد جامعه برقرار می شود.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی با بیان اینکه افراد با زکات اموال خود را بیمه می کنند، گفت: اگر فرهنگ زکات در جامعه نهادینه شود، بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی از بین رفته و عدالت و مساوات در جامعه برقرار می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان سروآباد هم در این آیین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۱ درصد زکات در بین خیرین و توانمندان شهرستان جمع آوری و در بین فقرا و نیازمندان این شهرستان توزیع و تقسیم شد.

 کوهسار قاضی زاده اظهار داشت: میزان تعهد کمیته امداد شهرستان سروآباد برای جمع آوری زکات در سالجاری ۳۹ میلیارد ریال

است.

وی افزود: در طول ۱۱ ماهه سالجاری ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات از خیرین،‌ توانمندان و همنوع دوستان سروآبادی جمع آوری شده است که معادل ۸۱ درصد میزان تعهد در نظر گرفته شده برای این شهرستان است.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد یادآور شد: سال گذشته میزان تعهد زکات برای شهرستان سروآباد ۳۲ میلیارد ریال بود که بیش از ۳۰ میلیارد ریال آن جمع آوری شد که بیانگر تحقق ۹۴ درصدی زکات در شهرستان سروآباد بودیم.

وی ادامه داد: زکات جمع آوری شده در سرفصل های مختلف مال التجاره، فقرا و نیازمندان، زکات فطریه،‌زکات کفاره و سایر اموال زکوی بود که تمام آن در بین فقرا و نیازمندان واقعی شهرستان توزیع و تقسیم شد.

قاضی زاده با بیان اینکه زکات جمع آوری در هر روستا و هر شهر بین فقرا و نیازمندان همان محل توزیع شد،‌ گفت: شهرستان سروآباد دارای ۲ شهر و ۷۳ روستا است که در تمام شهر و روستاهای تابعه آن شورای زکات فعال است.

وی با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان گفت: شورای زکات ویژه برنامه هایی در این ماه مبارک دارد و تلاش خواهیم کرد با کمک مردم خیر و نوع دوست شهرستان زکات را جمع آوری و در طول ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و فقرا توزیع کنیم.