پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , ۱۵:۰۱:۱۴
avatar avatar avatar
لطفا از طریق پنل تنظیمات تصویر لوگو را انتخاب کنید
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱/۲۲ ساعت ۱۶:۰۵
لینک کوتاه مطلب:

یوسف باشی : فرهنگ مدیریت جهادی را سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار دهیم

جلسه قرارگاه جهادی امت واحده در سروآباد برگزار گردید.

دومین جلسه قرارگاه جهادی امت واحده با ریاست یوسف باشی فرماندار شهرستان سروآباد ، دکتر الفت مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان ، امام جمعه و سایر اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

باشی در این جلسه گفت : هدف از مدیریت توسعه و عمران روستایی، تنظیم و اجرای برنامه‌هایی است که شرایط زندگی ساکنان مناطق روستایی را بهبود بخشد؛ به طوری که با اکتشاف، شناسایی، سازماندهی و بسیج منابع مذکور، حداکثر استفاده از قابلیت‌های موجود در روستا به عمل آید

وی در ادامه افزود : یکی از اهداف کلان توسعه در اغلب کشور‌ها و از جمله کشور ما، کاهش بیکاری و توسعه فعالیت‌های شغلی است. توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی توسعه در ایران و اکثر کشور‌های در حال

توسعه بوده است

.

باشی خاطر نشان کرد که روستا‌ها در گذشته تولید کننده بوده ولی در حال حاضر بعنوان مصرف کننده به شمار می آیند .

باشی بحث اقتصادی و اشتغال آفرینی را علت اصلی مهاجرت روستائیان به حاشیه نشین شهرها عنوان کرد و گفت : اقتصاد ملی بستگی به اقتصاد روستایی دارد و هنوز بخش عمده‌ای از جمعیت در روستاها می باشند  و آماده پذیرش وظایفی جدی‌تر در اقتصاد کشور هستند.

فرماندار سروآباد گفت : گردشگری مهمترین و اصلی ترین بحث در توسعه روستاهای این شهرستان بوده بطور که امسال ۴۵۰ هزار نفر گردشگر داشته ایم که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر در سروآباد اسکان گزیدند و همین امر میتواند باعث رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی در اکثر روستاهای این شهرستان باشد.

دکتر الفت مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری گفت : توسعه روستایی را باید همان باز سازی روستا بدانیم. بازسازی روستا از دیدگاه فکری، اندیشه ای، آموزشی، تکنولوژی و تولید. این امور را باید توسعه اقتصادی انجام دهد.

وی ادامه داد : توسعه روستایی به معنای ارتقای سطح رفاه و معیشت روستاییان، همواره دغدغه­ دولت و مسئولین بوده و هست.