پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , ۱۵:۱۴:۰۹
avatar avatar avatar
لطفا از طریق پنل تنظیمات تصویر لوگو را انتخاب کنید
نوشته شده در ۱۴۰۱/۲/۹ ساعت ۱۳:۲۰
لینک کوتاه مطلب:

پیام فرماندار سروآباد به مناسبت روز ملی شوراها

حسن زارعی فرماندار شهرستان سروآباد با صدور پیامی، ضمن تبریک فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراها گفت: نهاد شورا بعنوان نماد بارز مردم‌سالاری دینی می بایست مبین سلایق مختلف و برآیند افکار عمومی جامعه باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد، متن پیام حسن زارعی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مشارکت و الگوی تفکر جمعی، منبعث از قرآن کریم از جمله خواسته‌های اساسی مردم ایران در طول بیش از  یکصد سال مبارزه با استبداد و استعمار بوده که در اصول ششم، هفتم و یکصد تا یکصدوششم قانون اساسی تبلور یافته است و بر اساس این اصول مترقی، شوراها از ارکان مهم تصمیم گیری و نظارت به شمار می روند.

نهاد شورا نشان دهنده عمق تفکر مردم‌سالاری دینی و روز تاسیس شوراهای اسلامی در واقع زمینه ساز تاثیرگذاری عینی و حضور و مشارکت جدی تر مردم در اداره امورکشور است و بی تردید شوراها بی واسطه ترین حلقه ارتباطی شهروندان با

حاکمیت در جامعه هستند.

اگرچه در مسیر تکامل این نهاد ارزشمند، آسیب ها و خطاهایی وجود داشته، اما باور نهادها و بخش های مختلف به این نهاد و تلاش در زدودن آسیب ها می‌تواند ما را در رسیدن به جامعه مدنی مطلوب و توسعه پایدار رهنمون سازد.

سالروز تأسیس نهاد شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی کشور و به ویژه شوراهای شهرستان سروآباد تبریک می گویم. توفیق روزافزون در جهت خدمت به مردم و توسعه شهرستان را ازدرگاه احدیت، مسئلت مینمایم.