پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , ۱۴:۱۳:۵۲
avatar avatar avatar
لطفا از طریق پنل تنظیمات تصویر لوگو را انتخاب کنید
نوشته شده در ۱۴۰۱/۲/۲۹ ساعت ۰۲:۴۵
لینک کوتاه مطلب:

حاج حسن زارعی:نفع و سود حاصل از اجرای طرح قانون اصلاح ارزی به جیب مردم بر می گردد.

حسن زارعي فرماندار شهرستان سروآباد گفت: مردم به یقین بدانند که سود و نفع حاصل از قانون اصلاح ارزی در آینده ای نزدیک به جیب خود آنها بر می گردد.

همایش دهیاران با حضور حاج حسن زارعی فرماندار شهرستان سروآباد ، امام جمعه و دهیاران بخش مرکزی و اورامان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي فرمانداری شهرستان سروآباد حسن زارعی در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای تابعه این شهرستان به افزايش قيمت برخی از کالاها در روزهاي اخير و ايجاد شايعات دشمنان عليه نظام و انقلاب اشاره کرد و گفت: بحث گراني و تورم تنها مختص كشور ما نيست بلكه در تمامي كشورهاي جهان اين مسئله كاملا مشهود و مشخص است.
وي ادامه داد: كمبود گندم و آرد و دانه هاي روغني در سطح جهان و در كشور ما به جنگ بين روسيه و اوكراين كه دو كشور توليد كننده اين كالاها هستند بر مي گردد، همچنين در كشور ما خشكسالي در سال هاي اخير باعث شده كه اين مشكلات بيشتر به چشم بيايد.
فرماندار سروآباد اضافه كرد: بحث هدفمند كردن يارانه ها و قانون اصلاح ارزي كه تبديل به يك غده سرطاني شده بود قرار بود در دولت هاي قبل انجام شود اما توان و جرات آن را نداشتند اما دولت سيزدهم با تمام وجود اعلام كرد كه مي خواهد اين غده سرطاني را جراحي كند.
زارعي تاكيد كرد: مزاياي اين طرح در آينده اي نه چندان دور براي همه معلوم و مشخص مي شود و باعث مي شود كه رانت و فساد و مافياي كشور برچيده شود و نفع و سود آن به جيب خود مردم برگردد.
وي افزود: از دهياران و شوراهاي اسلامي انتظار داريم در روستاها و در بين مردم نسبت به شفاف سازي و آگاهي بخشي مردم از اين موضوع اقدام كرده و اجازه ندهند شايعات بي اساس و بي پايه دشمنان در بين مردم ما ريشه كند.
وی بر ضرورت توسعه روستاها تاکید کرد و اظهار داشت: يكي از برنامه هاي مهم و اولويت دار ما توسعه شهرستان است و اين مهم با توسعه روستاهاي تابعه تحقق مي يابد.
وي افزود: توسعه در روستاها كه كانون اصلي توليد در جامعه هستند نقش مهمي در توسعه شهرستان دارد و اين مهم به هنرنمايي و تلاش و همت دهياران و شوراهاي اسلامي روستاها انجام مي شود.
فرماندار شهرستان سروآباد ادامه داد: تمام مسائل و مشكلات سطح روستاها به صورت ويژه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و بخشداران مركزي و اورامان تا حصول نتيجه نهايي پيگيري خواهند كرد.
وي با بيان اينكه دهياران بايد برنامه عملياتي داشته باشند اضافه كرد: دهياران بايد برنامه كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت براي خود داشته باشند و برنامه هاي آنها هم بايد در راستاي شرح وظايف كاري خود باشد
زارعي بر ضرورت تعامل و همكاري دهياران و شوراهاي اسلامي تاكيد كرد و گفت: دهياران به عنوان نمايندگان مردم بايد با بخشداري ها، شوراهاي اسلامي و مردم تعامل و همكاري لازم را داشته باشند چون هركجا كه تعامل و همكاري بوده مشكلات خيلي بهتر بررسي، پيگيري و برطرف شده است.
وي تاكيد كرد: رمز موفقيت دهياران و شوراهاي اسلامي اتحاد و انسجام است همانطور كه رمز موفقيت انقلاب اسلامي اتحاد و انسجام بود لازم است كه دهياران و شوراهاي اسلامي به عنوان نمايندگان روستاها همدل و همراه و متحد باشند و از كينه و كدورت ها دوري كنند و براساس شرح وظايف خود حركت كنند و مطمئن باشند كه روزي در پيشگاه خداوند متعال بايد پاسخگوي مسووليت خود باشند.
فرماندار شهرستان سروآباد اضافه كرد: دهياران و شوراهاي اسلامي بايد در عمل نشان دهند كه به دنبال حل مشكلات و درخواست هاي مردم هستند و بايد به قانون عمل كنند، چون آنچه كه در تاريخ و در ذهن مردم باقي مي ماند عمل به قانون است لذا بايد اهل عمل باشيم و از شعار دادن دوري كنيم.
وي با بيان اينكه دهياران و شوراهاي اسلامي تصميمات درستي بگيرند گفت: بايد تصميماتي گرفته شود كه تاثيرگذار باشد، تصميماتي درست و تاثيرگذار كه مردم نتيجه آن را ببينند و نتايج آن را لمس و مشاهده كنند.
زارعي اظهار داشت: كار خود را با صداقت،‌ صلابت، صراحت و صفا و صميميت انجام دهيد و اقدامات و عملكرد خود را براي مردم در نماز جمعه بيان كنيد و شفاف سازي كنيد چون شرط اول هر كاري شفاف سازي و صداقت است.
وي ادامه داد: هنر مديريت در توليد دانش است يعني دهياران و شوراهاي اسلامي بايستي به وظايف و اختيارات خود آگاه باشند و از تفكر خلاقانه در پيشبرد اهداف خود استفاده كنند و از اختلاف و تفرقه در روستاها خودداري كنند.
فرماندار سروآباد افزود: تفكر خلاق، توليد دانش، بازشماري ظرفيت ها، توليد روش ها، استفاده صحيح از ابزار و امكانات موجود مهمترين وظيفه و رسالت دهياران و شوراهاي اسلامي به عنوان نمايندگان مردم است.