شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۹:۱۸:۱۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۳/۵ ساعت ۱۲:۴۸
لینک کوتاه مطلب:

آزاد سازی خرمشهر نماد عزت و افتخار ملت ایران است

فرماندار شهرستان سروآباد گفت: آزاد سازی خرمشهر خونین نمادی از عزت، افتخار و اقتدار ملت ایران اسلامی در برابر تمام دنیا بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد، حسن زارعی در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خونین که در مسجد جامع روستای دزلی بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد اظهار داشت: امروز گرامی می داریم یاد و خاطر کسانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا خون در رگ ها و شریان های انقلاب اسلامی جریان پیدا کند.

وی افزود: شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی با دستان خالی در برابر سلاح های کشتار جمعی دشمنان به میدان آمدند و با نثار جان شیرین خود اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمنان بیفتد.

فرماندار شهرستان سروآباد یادآور شد: اگر امروز انقلاب اسلامی ایران در تمامی زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و توان دفاعی حرفی برای گفتن دارد و استکبار جهانی را به زانو در آورده است به برکت خون پاک شهدا است.

وی ادامه داد: آزاد سازی خرمشهر خونین از چنگال رژیم بعث عراق از دو جنبه بسیار مهم حایز اهمیت است اول اینکه بعد از آزاد سازی خرمشهر رزمندگان اسلام روح تازه ای گرفتند و در ادامه موفقیت های بسیاری بدست آوردند و پیروزی های زیادی حاصل شد دوم اینکه دشمنان فهمیدند که با ملت ایران اسلامی نمی توانند مقابله کنند حتی با سلاح های کشتار جمعی و در این جا بود که به اقتدار و عزت ملت ایران پی بردند.

زارعی بر لزوم گرامیداشت یاد و خاطر شهدای سرافراز انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: وظیفه امروز ما به عنوان میراث داران و امانت داران خون پاک شهدا ادامه راه آنها و پاسداری از انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما بعد از هشت سال جنگ تحمیلی به پیروزی رسید و آنجا بود که دشمنان ما طارق عزیز را به سازمان ملل فرا خواندند و از او درباره شکست عراق پرسیدند طارق عزیز هم گفت که عراق شکست نخورد بلکه تمام دنیا در برابر ملت ایران شکست خورد و الحق و الانصاف طارق عزیز درست گفت که تمام دنیا در برابر عزم و اراده فولادی ملت ایران شکست خورد.

فرماندار شهرستان سروآباد تاکید کرد: امروز وظیفه ما بازگو کردن ارزش های والای دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل های جوان و آینده است و بایستی دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمامی زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بازگو و در بین نسل های جوان و آینده نهادینه شود.

وی ادامه داد: امروز جنگ ما با دشمنان جنگ رودرو و جنگ با سلاح گرم نیست بلکه جنگ ما با دشمنان جنگ نرم و فرهنگی است لذا باید مراقب و هوشیار باشیم چون دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی از هیچ توطئه و نیرنگی دریغ نمی کنند و با جنگ نرم به جنگ ما آمده اند لذا وظیفه همه ما است که با کارهای فرهنگی و جهادی به مقابله با دشمنان بیاییم و مطمئن باشید که همواره پیروزی نهایی از آن ما است و همانگونه که قران کریم می فرماید حق بر باطل پیروز می شود.

زارعی در ادامه گریزی به مردمی کردن یارانه ها زد و گفت: هرکار و پروژه ای در ابتدای اجرای آن با مشکلاتی روبرو می شود و بحث هدفمند کردن یارانه ها سود و نفع آن در نهایت به جیب خود مردم بر می گردد و دست مفسدان اقتصادی را قطع می کند

مقام عالی دولت در شهرستان سروآباد ادامه داد: این طرح سال های سال بود که در دولت های قبل مسکوت مانده بود و هیچ دولتی جرات اجرای آن را نداشت اما دکتر رییسی با شجاعت تمام در رسانه ملی اعلام کرد که قصد دارد این طرح را اجرایی کند و مانند اجرایی کردن طرح افزایش قیمت بنزین نیست که حتی رییس جمهور ادعا می کرد از آن بی خبر بود.

وی اضافه کرد: دکتر رییسی مسوولان و مدیران را موظف کرد مزایای این طرح را برای مردم بیشتر بازگو کنند و شفاف سازی کنند تا مردم بدانند که اجرای این طرح به سود نیازمندان و بی بضاعتان است و دست مفسدان اقتصادی و اخلال گران بازار را قطع می کند.

وی تاکید کرد: مردم نگران تهیه کالاهای اساسی و موردنیاز خود نباشند چون انبارهای جمهوری اسلامی پر از کالاها و اقلام اساسی و مورد نیاز مردم است و هیچ مشکلی در توزیع این اقلام در بین مردم وجود ندارد.

فرماندار شهرستان سروٱباد در ادامه به رسالت دولت دکتر رییسی اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف مهم دولت مردمی دکتر رییسی حضور مسوولان و مدیران در بین مردم و پاسخگویی آنها به درخواست و مطالبات مردمی است و هیچ مسوولی نباید خود را جدا از مردم بداند.

زارعی ادامه داد: نباید همیشه نیمه خالی لیون را نگاه کرد نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی با دوران قبل از انقلاب اسلامی بیندازید متوجه می شوید که در تمامی بخش های مختلف جامعه رشد و پیشرفت داشته ایم واصلا قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه باید اهل عمل بود و از شعار دوری کرد تاکید کرد: یکی از شاخص های مهم دولت مردمی دکتر رییسی عملگرا بودن است و در این راستا مدیران و مسوولان باید از شعار دادن خودداری کنند و به سوی عمگرایی رفت.

وی با اشاره به روستای دزلی گفت: این روستا به قدمگاه رهبری مشهور است و امروز وظیفه ما مسوولان خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم این روستا است مردمی که در دوران دفاع مقدس امتحان خود را پس دادند و ثابت کردند تا پای جان از خاک میهن اسلامی دفاع خواهند کرد و اجازه تعرض و دخالت را به دشمنان نمی دهند.

امام چمعه روستای دزلی نیز در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی گفت: خرمشهر خونین بعد از ۵۷۶ روز نبرد و درگیری از دست دشمنان آزاد شد و پیروزی بزرگی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

ماموستا شریف افزود: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر نماد عزت و افتخار ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی است که تا ابد همچون ستاره ای درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشد و برگ زرین دیگری به افتخارات نظام و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: مردم روستای دزلی در طول هشت سال جنگ تحمیلی با وجود اینکه هم مرز با کشور عراق بود اما اجازه ندادند یک وجب از خاک این منطقه به دست دشمنان بیفتد و به عنوان نماد ایستادگی و عزت مشهور هستند.

امام جمعه دزلی گفت: این روستا با جمعیت سه هزار نفری به عنوان دروازه ورود به منطقه اورامانات نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام در این منطقه ایفا کرد تا جایی که عملیات والفجر ۱۰ در این روستا برنامه ریزی شد و به قدمگاه رهبری نیز مشهور است.

در ادامه این مراسم از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان تجلیل و قدردانی شد.

غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای روستای دزلی، بازدید از مقبره ملا حسن دزلی شاعر پرآوازه منطقه و زیارت مزار ۱۲ صحابه، بازدید از نمایشگاه آثار و فعالیت های پایگاه های بسیج روستاهای منطقه و دیدار با مردم روستای دزلی از دیگر برنامه های گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در شهرستان سروآباد بود.

روستای دزلی دارای ۸۰ شهید والامقام دوران هشت سال دفاع مقدس است این روستا به قدمگاه رهبری مشهور است جایی که مقام معظم رهبری به مدت ۴۰ روز در این روستا علیه دشمنان جنگیدند و اجازه ندادند که دشمنان این روستای مرزی و حساس را آشغال کنند و رهبری رزمندگان اسلام پیروزی بزرگی را در این منطقه بدست آوردند و شکست سنگینی به دشمنان وارد آمد.