شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۹:۲۷:۲۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۴/۸ ساعت ۱۱:۵۵
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار سروآباد: سهمیه ٱرد شهرستان سروآباد افزایش پیدا کند.

جلسه خرید گندم شهرستان سروآباد برگزار گردید.

فرماندار شهرستان سروآباد در جلسه خرید گندم که با حضور مدیر کل غله استان کردستان برگزار شد با اشاره به افزایش جمعیت شهرستان گفت: در طول چند سال گذشته آمار جمعیت شهرستان سروآباد به دلیل مهاجرت معکوس افزایش پیدا کرده و سهمیه آرد جوابگوی جمعیت شهرستان نیست.

حسن زارعی افزود: سهمیه آرد شهرستان سروآباد براساس سرشماری سال ۹۵ به میزان ۵۹۲ تن است که این مقدار جوابگوی جمعیت فعلی شهرستان نیست و باید در تخصیص سهمیه آرد شهرستان تجدید نظر شود.

فرماندار سروآباد تصریح کرد: ثبت جهانی اورامانات که بخش زیادی از آن در محدوده شهرستان سروآباد واقع شده و باعث سرازیر شدن گردشگران و مسافران از سراسر کشور و حتی خارج از کشور به منطقه شده باعث شده که شهرستان در بحث تامین آرد و نان مورد نیاز با مشکل روبرو شود.

وی گفت: مدارس و خوابگاه های شبانه روزی نیز به دلیل اسکان دانش آموزان و گاها مسافران و مهمانان نوروزی و در سایر ایام تعطیلی در سهمیه آرد شهرستان سروآباد گنجانده نشده اند و باعث شده که مشکل کمبود آرد در این شهرستان بیشتر به چشم بیاید.

زارعی افزود:‌ لازم است که مدیر کل غله استان کردستان نسبت به افزایش سهمیه آرد شهرستان سروآباد توجه بیشتری داشته باشد تا با مشکل کمبود آرد مواجه نشویم.

فرماندار سروآباد با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: این دو کشور ۳۰ درصد از گندم جهان را تامین می کنند ولی باتوجه به جنگ بین این دو کشور مشکل کمبود گندم و آرد در تمام جهان به وجود آمده است ولازم است که در این راستا مسوولان هوشیار و آگاه باشند و توزیع گندم و آرد را به خوبی مدیریت کنند.

وی از نیروی انتظامی خواست از خروج گندم وآرد از شهرستان جلوگیری کرده و با خاطیان و سودجویان مقابله کند.

مدیر کل غله استان کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه سهمیه آرد شهرستان سروآباد براساس سرشماری سال ۹۵ است گفت: طبق آمار سهمیه آرد شهرستان سروآباد ۵۹۲ تن است.

احمد صالحی افزود: برای رفع مشکل کمبود آرد در شهرستان سروآباد باید از سهمیه روستاهای دیگر این شهرستان برای روستاهای پرجمعیت شهرستان سروآباد کم کرد .

فرماندار سروآباد نیز اظهار داشت: به جای کم کردن آرد سهمیه روستاها باید سهمیه شهرستان افزایش یابد و کاهش سهمیه روستاهای دیگر باعث افزایش نارضایتی می شود و این راه حل به هیچ وجه منطقی و درست نیست و باید در اسرع وقت مشکل کمبود آرد شهرستان سروآباد برطرف شود.