جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ , ۲۰:۴۲:۳۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۴ ساعت ۱۵:۱۵
لینک کوتاه مطلب:

دیدار حسن زارعی فرماندار شهرستان سروآباد با مسئول زندان مریوان و انجمن حمایت از زندانیان

حميد رستمي رييس زندان شهرستان هاي مريوان و سروآباد به همراه گلچين خوش سپهر مدير عامل انجمن زندانيان مريوان و سروآباد و كوهسار قاضي زاده مدير كميته امداد سروآباد با حضور در فرمانداري سرواباد با حسن زارعي فرماندار این شهرستان ديدار و گفت وگو كردند.

حسن زارعی: کار انجمن حمایت از زندانیان یک کار پیشگیرانه از جرم و ارزشی است.

فرماندار سروآباد در این دیدار گفت : انجمن حمایت یک نهاد مردمی است که توسط خیرین اداره می‌شود و فعالیتش خیرخواهانه است ولی این فعالیت زمانی اثربخش است که دقیق و به موقع باشد. امروز اقدام ما در حمایت از خانواده‌های زندانیان باید تاثیرگذار باشد و  متاسفانه دیده شده  که برخی از این حمایت‌ها دردی از خانواده‌ها را تامین نمی‌کند و باید در مناطق حاشیه‌ای که آمار زندانیان و خانواده‌های آنها  بالاست،  با کمک معتمدین محل و مساجد مشکلاتشان را مرتفع کنیم‌.

زارعی با اشاره به اینکه باید به خانواده زندانیان نگاه جدی‌تر داشته باشیم، تأکید کرد: خانواده زندانیان نیازمند حمایت‌های عاطفی و مشاوره‌های تحصیلی است که امیدواریم در سال جاری با تداوم اقدامات حمایتی شاهد گسترش فعالیت‌های حمایتی از خانواده زندانیان باشیم چراکه نتیجه مؤثر آن کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه خواهد بود.

زارعي افزود: فرمانداري سروآباد نيز در حد توان خود از خانواده هاي زندانيان جرايم غيرعمد كمك مي كند و در هنگام توزيع بسته هاي معيشتي و سبد كالا اولويت با خانواده هاي اين زندانيان است.

وي با بيان اينكه تلاش خواهيم كرد درآمدي براي كمك به انجمن زندانيان مريوان و سروآباد اختصاص دهيم خاطرنشان كرد: پيگيري لازم براي اختصاص مبلغي از عوارض بازارچه مرزي مله خورد براي كمك به انجمن زندانيان مريوان و سرواباد را انجام خواهيم داد.

رييس زندان شهرستان مريوان و سرواباد در اين ديدار با تقدير و تشكر از فرماندار سروآباد در راستاي كمك به خانواده هاي زندانيان جرايم غيرعمد اظهار داشت: فرماندار سروآباد همواره به انجمن زندانيان و خانواده هاي زندانيان جرايم غيرعمد كمك كرده است.

حميد رستمي افزود: سال گذشته سپاه سروآباد ۱۰ ميليون تومان براي كمك به زندانيان جرايم غيرعمد پرداخت كرده است و اميدواريم اين حمايت ها و كمك هاي مالي با حضور فرماندار مردمي و دلسوز اين شهرستان همچنان ادامه پيدا كند.

مدير عامل انجمن زندانيان شهرستان هاي مريوان و سروآباد نيز در اين جلسه گفت:‌يكي از مشكلات ما در شهرستان سروآباد عدم درآمد ثابت و شناسايي خيرين است.

گلچين خوش سپهر افزود: در حال حاضر در شهرستان سرواباد ۹ خانواده زندانيان جرايم غيرعمد تحت پوشش اين انجمن هستند و از حمايت هاي انجمن بهره مند هستند.

وي درخواست كرد از عوارض بازارچه مرزي مله خورد مبلغي را براي كمك به انجمن زندانيان مريوان و سروآباد در نظر گرفته شود.

خوش سپهرافزود :  انجمن زندانیان مریوان و سروآباد ماهیانه ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در شهرستان مریوان درآمد ثابت دارد و اين درآمد صرف کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد می شود و لازم است که در سروآباد نیز محلی برای ایجاد درآمدی ثابت برای کمک به این انجمن درنظر گرفته شود.