جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ , ۲۱:۲۰:۴۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۶/۳ ساعت ۱۲:۴۱
لینک کوتاه مطلب:

خدمات نظام در مناطق محروم ارزشمند و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

فرماندار شهرستان سروآباد گفت: خدمات و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی در مناطق محروم و دورافتاده بسیار ارزشمند و قابل مقایسه با زمان.قبل از انقلاب نیست.

ه گزارش روابط عمومي فرمانداری شهرستان سروآباد، حسن زارعی در بازديد از مرکز جامع خدمات درمانی روستای بوریدر بخش مرکزی اظهار داشت: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در تمامي اقصی نقاط ميهن اسلامي امکانات رفاهی، درمانی، پزشکی فراهم شده است.

ی افزود: هم اکنون در این مرکز خدمات درمانی که جمعیت ۲ هزار و ۵۰۰ نفری را پوشش می دهد یک پزشک عمومی به صورت ۲۴ ساعته مشغول ارائه خدمات است که طبق آمار ارائه شده روزانه بیشتر از ۱۰ نفر به این مرکز مراجعه نمی کنند بنابراین وجود یک پزشک برای ۱۰ نفر در طول ۲۴ ساعت شبانه روز بسیار جای خوشحالی و شکرگذاری است.
زارعی ادامه داد: زمان قبل از انقلاب اسلامی برای شهرستانهای سروآباد و مریوان و منطقه کلاترزان تنها یک پزشک هندی مستقر بود که صحبت کردن با او هم سخت بود در حالیکه امروز انواع پزشکان ومتخصصان بومی در این مناطق مشغول خدمت

هستند که این مهم به برکت نظام است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: طبق استانداردهای کشوری به ازای هر ۱۲۰۰ نفر جمعیت باید یک بهورز مشغول خدمت باشد درحالي که در شهرستان سروآباد به ازاي هر ۵۰۰ نفر یک بهورز مشغول خدمت است.

مهندس محمد کریم حسینی افزود: در مرکز خدمات درمانی بوریدر که روستاهای بوریدر، چشمیدر، نسنار و یوژنان را تحت پوشش قرار می دهد یک پزشک عمومی مستقر است.

وی افزود: در شهرستان سروآباد یک بیمارستان، ۱۰ مرکز جامع خدمات درمانی، ۴۲ خانه بهداشت، سه پایگاه سلامت شهری و سه پایگاه اورژانس ۱۱۵ فعال است و ۱۷ پزشک عمومی و ۵ متخصص در این مراکز مشغول خدمت هستند.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان سروآباد بسیار مثبت و فراگیر است و تمام روستاهای سطح شهرستان را پوشش می دهد که بیانگر توجه ویژه نظام و دولت به حوزه درمان و سلامت مردم است.

در ادامه رئیس شورای اسلامی روستای بوریدر به بیان مهمترین مشکلات و مطالبات عمومی اشاره کرد و فرماندار سروآباد نیز بر لزوم پیگیری و بررسی بیشتر به مشکلات این روستا تاکید کرد.

گفتنی است در این بازدید مدیران راهداری، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، مرکز بهداشت، منابع طبیعی، امور آب و آبفا فرماندار را همراهی می کردند و هرکدام از مدیران به نوبت پاسخگوي سوالات و مطالبات عمومی مربوط به حوزه خود بودند.

لازم به ذکر است فرماندار شهرستان سروآباد بازدید از روستاهای سطح شهرستان و دیدار چهره به چهره با مردم و شنیدن درد دل ها و مطالبات عمومی را در اولویت کاری خود قرار داده است و همراه خود مدیران و مسوولان شهرستاني را برای پاسخگویی و ارتباط نزدیک تر با مردم به همراه خود می برد و برای اینکه خللی در ارائه خدمات به ارباب رجوع پیش نیاید بازدیدهای خود و مسوولان را خارج از وقت اداری قرار داده است.

فرماندار سروآباد معتقد است باید مدیران و مسوولان به میان مردم بروند و از نزدیک جویای مشکلات و مطالبات عمومی باشند تا مردم نیز مسوولان را از خود بدانند و اعتماد و همدلی در سطح شهرستان ایجاد شود به گفته فرماندار سروآباد مسوولان و مدیران خادم و نوکر مردم هستند و نباید به مردم بی توجهی شود.